Innowacyjna kasa Next też będzie Online! Oto nowe urządzenie od Novitus

Nowa kasa od Novitus - Next Online

Do kasy fiskalnej Novitus Next Online pasuje jak ulał określenie „nowa-stara” technologia sprzedaży. Bo z jednej strony, mamy oczywiście do czynienia z premierowym urządzeniem polskiego producenta. Innowacyjnym modelem, który oferuje funkcjonalność wymaganą od kas fiskalnych online. Jednak z drugiej – pod wieloma względami to „stary”, doskonale znany Novitus Next. Zdecydowanie jedno z najbardziej innowacyjnych urządzeń w historii branży fiskalnej.

Wbudowany tablet, system Android, NoviCloud…

Kasa Novitus Next nie bez powodu jest uznawana za jedno z najbardziej innowacyjnych urządzeń w historii polskiej branży fiskalnej. To ten model jako pierwszy zaoferował przedsiębiorcom m.in. korzystanie z wbudowanego tabletu, który działa w oparciu o system operacyjny Android i oferuje obsługę za pomocą 7-calowego panelu dotykowego. Nic dziwnego, że takie połączenie technologiczne szybko spotkało się z dużym zainteresowaniem podatników. Wielu użytkowników doceniło również fakt, iż wraz z Novitus Next zyskuje się dostęp do aplikacji chmurowej NoviCloud. A to już naprawdę zaawansowane rozwiązanie technologiczne, które umożliwia m.in. zdalne zarządzanie urządzeniem, kontrolowanie stanów magazynowych czy tworzenie szczegółowych raportów na temat sprzedaży. Co więcej, Novitus Next jest nadal jedyną kasą fiskalną na rynku z nieograniczoną bazą PLU.

Nie bez powodu wspominamy o tych wszystkich funkcjonalnościach, parametrach, ogniwach, możliwościach, połączeniach… Omówione przed chwilą rozwiązania pojawią się także w kasie fiskalnej Novitus Next Online. Nie oznacza to jednak, że obydwa modele będą cechowały się bliźniaczą funkcjonalnością. Już dziś wiadomo bowiem, iż „Online” w nazwie urządzenia rejestrującego robi naprawdę kolosalną różnicę.

Jak działa kasa fiskalna Next Online?

Nie w każdym przypadku, w codziennej pracy, użytkownik dostrzeże w ogóle różnice w funkcjonalności obydwu modeli – Next i Next Online. Dodatkowa funkcjonalność nowej kasy fiskalnej jest bowiem pod wieloma względami zautomatyzowana. Taka transmisja danych do Centralnego Repozytorium Kas, czyli systemu teleinformatycznego MF, w większości przypadków będzie przebiegała bez czynnego udziału użytkownika. Niezbędne okaże się jedynie stworzenie „warunków”, które zapewnią współpracę z CRK. Natomiast Novitus Next Online może przekazywać wymagane informacje albo po podłączeniu do sieci LAN w firmie (przez Ethernet), albo po zastosowaniu opcjonalnego modułu Wi-Fi lub modemu GSM (bezprzewodowo). Kiedy już jednak skonfigurujemy połączeniu, w późniejszym czasie współpraca z CRK będzie przebiegała automatycznie – urządzenie prześle dane zgodnie z odgórnie narzuconym harmonogramem.

Przy omawianiu nowej kasy Novitus warto też wspomnieć o tym, że nie uświadczymy w niej modułu elektronicznej kopii paragonów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, urządzenia online muszą posiadać pamięć chronioną. I to właśnie tam zapisywane są, oczywiście w formie cyfrowej, m.in. kopie wydawanych dowodów sprzedaży.

 

Na stronie ze szczegółowymi opisami kas fiskalnych można znaleźć więcej informacji o Novitus Next Online.

Jedna myśl w temacie “Innowacyjna kasa Next też będzie Online! Oto nowe urządzenie od Novitus”

  1. ona już wcześnie była „bardzo online” 😛 ale rozumiem, o co chodzi, dostosowanie do pracy z crk itd. tak czy inaczej, nie wyobrażałbym sobie, że akurat tego modelu mogłoby zabraknąć wśród nowoczesnych kas fiskalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *