Systemowa kasa fiskalna w akcji. Co zaoferuje takie urządzenie?

Co oferuje systemowa kasa fiskalna?

Każda kasa fiskalna, jaką znajdziemy na rynku technologii sprzedaży, będzie urządzeniem w pełni autonomicznym. W praktyce oznacza to, że taki model może funkcjonować w firmie całkowicie samodzielnie. Nie ma np. konieczności podłączania go do komputera czy terminala komputerowego typu POS. Często jednak kasy fiskalne muszą współpracować z wieloma innymi elementami rozwiązania sprzedażowego. I w takich okolicznościach doskonale sprawdzają się modele określane mianem „systemowych”.

Komunikacja w wielu różnych standardach

Interfejsy komunikacyjne nie są oczywiście zarezerwowane wyłącznie dla systemowych kas fiskalnych. Różnego rodzaju porty i moduły do wymiany danych znajdziemy praktycznie w każdym modelu. Niemniej, zdecydowanie najwięcej pod tym względem oferują właśnie omawiane tu urządzenia rejestrujące. Często spotkamy w nich nie tylko złącza USB czy RS-232, ale także wejście Ethernet (służące do pracy w firmowej sieci LAN). Ponadto, niektóre kasy systemowe można nawet rozbudować o moduł zapewniający bezprzewodową transmisję informacji, czyli Wi-Fi. Nietrudno zgadnąć, jak wiele udogodnień to zapewnia. Jednym z najważniejszych będzie oczywiście mniej poskręcanych przewodów komunikacyjnych na stanowisku pracy.

Duża i precyzyjnie zdefiniowana baza towarowa? Żaden problem!

Nie wszystkie systemy sprzedaży muszą służyć do obsługi rozbudowanego asortymentu. Niemniej, wiele większych firm oferuje swoim klientów szeroki wybór produktów lub usług. W takich okolicznościach kasa fiskalna musi zapewnić precyzyjne zdefiniowanie wszystkich elementów asortymentu. I po raz kolejny nieocenione okaże się wtedy urządzenie systemowe. Modele tego typu umożliwiają skonfigurowanie co najmniej kilkudziesięciu tysięcy pozycji towarowych. Na szczęście nie trzeba tego robić ręcznie… Kasy systemowe słyną także z tego, że są kompatybilne z popularnymi programami sprzedażowymi. Bazę PLU można więc najpierw skonfigurować w takim oprogramowaniu, a później wprowadzić do pamięci urządzenia.

Kasy z zaawansowanymi mechanizmami drukującymi

Pod względem technologii wydruku w kasach systemowych często znajdziemy naprawdę zaawansowane rozwiązania techniczne. Niekiedy można wręcz odnieść wrażenie, że takie urządzenia posiadają parametry zbliżone do drukarek rejestrujących. Szybkie wystawianie dowodów sprzedaży, obsługa różnych formatów wydruku, łatwa wymiana rolki papieru termicznego, NIP nabywcy na paragonie – to tylko część udogodnień, z których mogą skorzystać użytkownicy systemowych kas fiskalnych.

Jedna myśl w temacie “Systemowa kasa fiskalna w akcji. Co zaoferuje takie urządzenie?”

  1. Model Next, który jest na zdjęciu, uwielbiam przede wszystkim za funkcje tabletu oraz brak limitów w kwestii liczby pozycji PLU. A ma znacznie więcej do zaoferowania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *