Co jest tak innowacyjnego w kolektorach danych?

Innowacyjne i wytrzymałe kolektory danych

Kolektory danych od lat uznawane są za jedne z najbardziej zaawansowanych technicznie urządzeń auto id. Technologie tego typu praktycznie od zawsze służyły do czegoś więcej, niż tylko do rejestrowania informacji. Dziś jednak ich funkcjonalność często wybiega daleko poza sam odczyt danych, np. z kodów kreskowych. I nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców decyduje się obecnie na wdrożenie nowoczesnego kolektora. Innowacyjnego urządzenia auto id, które będzie też pod różnymi względami dostosowane do potrzeb firmy.

Intuicyjna obsługa i płynne działanie

Tym, co z pewnością charakteryzuje wiele dzisiejszych kolektorów danych, jest obsługa za pomocą ekranu dotykowego. W niektórych przypadkach taki panel jest też uzupełniony o bardziej tradycyjne rozwiązanie, czyli klawiaturę (numeryczną lub alfanumeryczną). Faktem jednak jest, że obecność ekranu dotykowego przekłada się często na dosłownie intuicyjne wykonywanie obowiązków. Korzystanie z takiego kolektora danych przypomina bowiem codzienne stosowanie smartfona. Ponadto, w wielu modelach, które są obecnie dostępne na rynku, stosuje się nie tylko wydajne podzespoły, ale także oprogramowanie doskonale kojarzone przez użytkowników urządzeń mobilnych. Współcześnie już np. kolektor danych z systemem operacyjnym Android lub Windows to nie żaden ewenement. A to również wpływa na komfort obsługi, w szczególności na płynne zarządzanie zgromadzonymi plikami.

Jakie możliwości komunikacyjne ma kolektor danych?

Kolejną cechą charakterystyczną produkowanych obecnie kolektorów danych jest różnorodna współpraca z innymi elementami rozwiązania systemowego dla firmy. Omawiane urządzenia auto id zazwyczaj obsługują zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe transmitowanie informacje. I zwłaszcza w przypadku przesyłania danych bez użycia kabli mają sporo do zaoferowania. W dzisiejszych czasach standardem jest już w zasadzie to, że kolektor wdrożony w firmie zapewnia łączność przez Bluetooth oraz Wi-Fi. Co więcej, bardziej zaawansowane modele mogą też komunikować się przez GSM (wbudowany modem z kartą SIM). A dotyczy to zarówno transmitowania danych, jak i zwykłej łączności telefonicznej. Innymi słowy, pod tym względem również przypominają używane na co dzień smartfony.

Wytrzymałe i szczelne urządzenia auto id dla firm

Biorąc pod uwagę to, jakie technologie są stosowane przez przedsiębiorców i zatrudnionych w ich firmach pracowników, kolektory danych można z pełną odpowiedzialnością uznać za jedne z najbardziej wytrzymałych urządzeń. Modele dostępne w ofertach producentów i dystrybutorów często oferują m.in. odporność na wielokrotne upadki (np. z około 2 metrów) czy działanie w niskich bądź wysokich temperaturach. Ponadto, w specyfikacji kolektora można zazwyczaj znaleźć informację na temat stopnia ochrony IP. A szczególnie wysoki wskaźnik szczelności będą posiadały urządzenia auto id, które są przeznaczone do pracy np. w zakładach przemysłowych lub na halach produkcyjnych. Gwarantuje to bowiem ich zwiększoną niewrażliwość na niekorzystne działanie pyłu, kurzu czy wilgoci.

Jedna myśl w temacie “Co jest tak innowacyjnego w kolektorach danych?”

  1. dotąd jakoś nie potrzebowałem kolektora danych – ale też muszę przyznać, że się bardziej nie zastanawiałem nad tematem i nie znałem za dobrze tego typu urządzeń. Ale jak tak trochę poczytać o nich, to fakt, ich możliwości robią wrażenie, mogą skusić 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *