Wszechstronne, innowacyjne i przyjazne w obsłudze – kasoterminale marki iPOS

Kasoterminale iPOS - informacje o urządzeniach

Na polskim rynku technologii sprzedaży można znaleźć co najmniej kilka urządzeń, obok których trudno przejść obojętnie. Zwracają one na siebie uwagę nie tylko designem czy konstrukcją, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami i bogatą funkcjonalnością. Tak jest m.in. w przypadku kasoterminali iPOS, które łączą w sobie możliwości urządzeń fiskalnych, terminali płatniczych oraz oprogramowania do zarządzania sprzedażą.

Pocket, Smart i Smart Plus

iPOS jest polskim producentem, który w przeszłości jako pierwszy wprowadził kasoterminal na krajowy rynek technologii sprzedaży. Mowa oczywiście o kompaktowym modelu Duet, wyposażonym m.in. w moduł elektronicznej kopii paragonów oraz kolorowy ekran dotykowy. Od tego czasu minęło już jednak kilka lat, a w związku z tym oferta iPOS uległa zmianie. Obecnie wspomniany producent dostarcza na rynek 3 różne kasoterminale: Pocket, Smart oraz Smart Plus. Urządzenia te są zgodne z wymogami systemu fiskalizacji online i zapewniają m.in. przekazywanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. A co jeszcze oferują wspomniane modele?

Wirtualna kasa fiskalna polskiej marki

Szczegółowe omówienie kasoterminali od iPOS warto zacząć od najnowszego urządzenia w ofercie tego producenta. Pocket, bo o tej technologii sprzedaży mowa, na pewno wyróżnia się bardzo kompaktowymi gabarytami. Jak sama nazwa wskazuje, jest to dosłownie kieszonkowe rozwiązanie dla biznesu. Warto jednak podkreślić, że ta niewielka obudowa kryje w sobie naprawdę rozbudowaną funkcjonalność. iPOS Pocket jest bowiem tak naprawdę wirtualną kasą fiskalną, która została zainstalowana na terminalu płatniczym Verifone V240m. To dzięki temu omawiana technologia sprzedaż gwarantuje m.in. komunikację z Centralnym Repozytorium Kas. W tym przypadku współpraca z CRK odbywa się poprzez interfejs bezprzewodowy GSM. Ponadto, iPOS Pocket obsługuje wystawianie różnych dokumentów, posiada ekran dotykowy 3,5” oraz może współpracować z kasoterminalami Smart i Smart Plus.

Technologia sprzedaży iPOS w 2 konfiguracjach

W pewnym uproszczeniu można napisać, że kasoterminale Smart oraz Smart Plus to 2 wersje tej samej technologii sprzedaży. W obydwu przypadkach mamy bowiem do czynienia z taką samą „bazą” urządzenia polskiej marki. Na czym w takim razie polegają różnice? Przede wszystkim na sposobie obsługi wspomnianych urządzeń. Kasoterminal Smart to typowe rozwiązanie all-in-one. W jego przypadku cała funkcjonalność została „zamknięta” w jednej, kompaktowej obudowie. Z kolei model Smart Plus posiada dodatkowo 10-calowy panel dotykowy z kafelkowym interfejsem, który jest przymocowany do głównej części urządzenia. Terminal płatniczy, stanowiący ważną częściej tej technologii sprzedaży, znajduje się jednak wtedy poza „bazą”.

Kasoterminale Smart i Smart Plus mają też oczywiście wiele cech wspólnych. Omawiane modele marki iPOS są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, obsługują 3 sposoby komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas (Wi-Fi, LAN, GSM), zapewniają współpracę z urządzeniami peryferyjnymi (wagą, skanerem, szufladą) oraz umożliwiają szybkie i bezpieczne akceptowanie płatności elektronicznych. Ponadto, za sprawą kasoterminali Smart i Smart Plus da się zarządzać biznesem przy użyciu praktycznej aplikacji iPOS Web. Wspomniane oprogramowanie jest też oferowane w kilku wersjach abonamentowych, co pozwala na dostosowanie jego funkcjonalności do potrzeb konkretnej firmy.

 

Tak w skrócie prezentują się kasoterminale iPOS. Bez wątpienia są to urządzenia o innowacyjnych cechach użytkowych oraz zaawansowanej funkcjonalności. Co więcej, modele Pocket, Smart i Smart Plus cechują się nowoczesnym wzornictwem. Ich instalacja w firmie pozwoli więc podkreślić innowacyjny wymiar prowadzonego biznesu. A w rezultacie – spotka się z pozytywnym odbiorem ze strony klientów.

Jedna myśl w temacie “Wszechstronne, innowacyjne i przyjazne w obsłudze – kasoterminale marki iPOS”

  1. Mój brat zdecydował się właśnie na takie rozwiązanie i mówił, że jest bardzo zadowolony. Nie dość, że kasoterminal jest funkcjonalny to jeszcze zajmuje naprawdę mało miejsca, potrafi wręcz się „ukryć” na stanowisku kasowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *