Komputery POS od Novitus – co oferują urządzenia polskiego producenta?

Terminale komputerowe POS marki Novitus

Stworzenie stanowiska obsługi klientów, np. w sklepie lub restauracji, wymaga od przedsiębiorcy m.in. wdrożenia odpowiednich urządzeń sprzedażowych. W wielu przypadkach niezbędnym elementem takiego rozwiązania systemowego jest terminal komputerowy POS. Tego typu komputer all-in-one zapewnia bowiem nie tylko sprawne zarządzanie sprzedażą, ale także płynną współpracę z innymi urządzeniami dla firm. A na przykładzie modeli od Novitus widać, że duże znaczenie ma również jakość wykonania terminala komputerowego.

Jakie modele są dostępne w ofertach dystrybutorów Novitus?

Obecnie w ofercie Novitus oraz u autoryzowanych dystrybutorów tego producenta znajdziemy 3 różne urządzenia, które można zakwalifikować do kategorii komputerów typu POS. Są to następujące modele: modele Quant, Esline S2 oraz Velox. Do tego samego segmentu urządzeń można też jednak zaliczyć 10-calowy tablet od wspomnianego producenta technologii sprzedaży. Co ważne, dostępne rozwiązania charakteryzują się odmienną funkcjonalnością i przede wszystkim mniejszą bądź większą wydajnością. Już na wstępie warto więc zaznaczyć, że przedsiębiorca poszukujący terminala komputerowego POS może sięgnąć po urządzenie marki Novitus, które pod różnymi względami spełni oczekiwania jego działalności gospodarczej.

Co zapewnia terminal komputerowy Velox?

Aby poznać trochę lepiej możliwości komputerów POS od Novitus, warto przyjrzeć się bliżej jednemu z dostępnych urządzeń. Najciekawszą i najbardziej kompleksową propozycją od tego producenta wydaje się zaś model Velox. Jego cechą charakterystyczną jest m.in. dwuprzegubowa, stalowa podstawa, która pozwala na bardzo elastyczną regulację pozycji wyświetlacza (zarówno kąta pochylenia, jak i pozycji góra-dół). Dzięki temu użytkownicy Novitus Velox mogą w dowolnym momencie dopasować położenie ekranu do bieżących potrzeb i rodzaju wykonywanych czynności. Co więcej, istnieje też opcja zdemontowania podstawy urządzenia oraz umieszczenia terminala POS na uchwycie przykręconym np. do ściany.

Novitus Velox

W przypadku Novitus Velox pozytywne wrażenie robią też podzespoły, które znalazły się we wnętrzu tego komputera. Urządzenie zostało wyposażone w wydajny procesor Intel® Core™ i3-7100U o taktowaniu do 2.40 GHz (opcjonalnie jest dostępna mocniejsza wersja – z Intel® Core™ i5-7200U o taktowaniu do 3.10 GHz), 8 GB pamięci RAM (z możliwością zwiększenia do 16 GB) oraz w szybki dysk twardy typu SSD o pojemności 120 GB (również z możliwością rozszerzenia). Taka konfiguracja sprawia, że terminal komputerowy Velox radzi sobie znakomicie nawet przy większych obciążeniach, np. przy korzystaniu z wielu programów równocześnie. Co więcej, urządzenie posiada preinstalowany system operacyjny Windows, różnorodne interfejsy komunikacyjne, 15-calowy panel dotykowy (pojemnościowy) oraz wbudowane głośniki. Dużym atutem tego modelu od Novitus jest też opcja zastosowania przydatnych rozszerzeń, m.in. czytnika kart magnetycznych i wyświetlacza LCD dla klientów (o wielkości 8 albo 9,7 cali).

Tablet od Novitus – nie tylko do działalności mobilnych

Jednym z ciekawszych urządzeń w ofercie Novitus jest również 10-calowym tablet z systemem operacyjnym Microsoft Windows. Od razu warto podkreślić, że nie ma tutaj mowy o rozwiązaniu przeznaczonym wyłącznie do działalności mobilnych. Chociaż urządzenie samo w sobie jest przenośne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wdrożyć jest także w placówce stacjonarnej – zarówno w sklepie, jak i w lokalu gastronomicznym. Tym bardziej, że tablet od Novitus da się wyposażyć w opcjonalny stojak N-TAB. Wówczas przedsiębiorca zyskuje rozwiązanie „hybrydowe”, czyli takie, które sprawdzi się nie tylko na stanowisku obsługi klientów, ale także – dosłownie – w dłoniach kasjerów.

A jak od strony technicznej prezentuje się to urządzenie polskiego producenta? W tablecie Novitus zastosowano procesor Intel® Celeron® N3450, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci Flash. Urządzenie posiada też wspomniany już wcześniej system operacyjny Microsoft Windows i 10-calowy ekran dotykowy, co przekłada się na szybką i precyzyjną obsługę zainstalowanych aplikacji. Ponadto, tablet Novitus wyposażono w najpopularniejsze interfejsy komunikacyjne, m.in. USB 3.0, MicroUSB, HDMI, Bluetooth oraz Wi-Fi. Ten model może więc płynnie współpracować z pozostałymi urządzeniami w firmie, np. z kasą lub drukarką fiskalną, czytnikiem kodów kreskowych i terminalem płatniczym.

 

Jak widać, Novitus oferuje naprawdę zróżnicowane rozwiązania w zakresie komputerów POS. Nic więc dziwnego, że urządzenia tej marki sprawdzają się doskonale w wielu działalnościach gospodarczych – zarówno w mniejszych, jak i większych, stacjonarnych lub mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *