Wydruk kart plastikowych – jak wybrać urządzenie, które to umożliwia?

Wybór drukarki kart plastikowych

Wiedza na temat technologii, które umożliwiają wydruk kart plastikowych, nie jest raczej powszechna. Mowa przecież o specjalistycznych urządzeniach, znajdujących zastosowanie w konkretnych działalnościach gospodarczych. No właśnie… ale jakieś przedsiębiorstwa, instytucje czy organizacje muszą przecież korzystać z takich „narzędzi”. Co warto wiedzieć o takich urządzeniach – o ich parametrach i funkcjach – aby wdrożyć dobrą drukarkę kart plastikowych?

Kluczowe parametry i różne tryby wydruku

Jak w przypadku większości urządzeń elektronicznych, przy wyborze drukarki kart plastikowych również warto się kierować przede wszystkim parametrami i dostępną funkcjonalnością. Te kwestie zawsze przełożą się na codzienną pracę oraz możliwości danej technologii. Kluczowa będzie więc zarówno szybkość wystawiania kart plastikowych, jak i różnorodność trybów wydruku. Omawiane tu urządzenia mogą bowiem wykonywać wydruk monochromatyczny i kolorowy, jednostronny i dwustronny czy nawet na całej powierzchni (od krawędzi do krawędzi). Ponadto, istotna jest rozdzielczość pracy, która często decyduje o tym, jak wysoka będzie jakość treści umieszczanych na kartach plastikowych. W zdecydowanej większości przypadków wynosi ona 300 dpi.

Współpraca z komputerem – co ma znaczenie?

Dostosowanie drukarki do systemu, który funkcjonuje w danej działalności, to równie istotna rzecz, co parametry związane z emitowaniem kart plastikowych. Bardzo ważne są w tym przypadku interfejsy komunikacyjne danego urządzenia. Wpływają one na to, czy drukarka kart będzie mogła współpracować z firmowym komputerem czy terminalem komputerowym. A im więcej interfejsów komunikacyjnych, tym lepiej. Zapewnia to bowiem elastyczne wdrożenie danego urządzenia w rozwiązaniu systemowym. Ponadto, warto zwrócić uwagę na to, czy drukarka kart plastikowych jest kompatybilna z różnymi systemami operacyjnymi. Ważny może się też okazać dostęp do oprogramowania komputerowego, które oferuje łatwe projektowanie i modyfikowanie nadruków.

Materiały eksploatacyjne do drukarki kart

Większość omawianych tu drukarek oferuje obsługę różnego rodzaju materiałów eksploatacyjnych. Mowa tutaj zarówno o kartach plastikowych, jak i taśmach barwiących. Niemniej, przed wyborem konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na tę kwestię. Atutem drukarki mogą być także dodatkowe rozwiązania, m.in. podajnik czy odbiornik na karty. Nie w każdym przypadku występują one w standardowej wersji danego urządzenia. Ponadto, zawsze istotna będzie łatwa dostępność materiałów eksploatacyjnych – w szczególności tych dostarczanych na rynek przez producenta drukarki. Niekiedy tylko przy ich zastosowaniu (taśm i kart od producenta) możliwe będzie tworzenie wysokiej jakości nadruków.

Jedna myśl w temacie “Wydruk kart plastikowych – jak wybrać urządzenie, które to umożliwia?”

  1. podesle mezowi ten tekst bo wlasnie zastanawialismy sie nad takim urzadzeniem do naszego sklepu i szukalismy artykulow w tym stylu dzieki:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *