Moc wyświetlacza w drukarkach fiskalnych

Drukarki fiskalne Elzab D10 i Novitus HD E

Jakie wymienilibyśmy rozwiązania, gdyby padło pytanie: co jest ważne w drukarce fiskalnej? Na pewno liczbę pozycji towarowych, którą urządzenie jest gotowe obsłużyć. Poza tym: wariant zapisu kopii paragonów, parametry związane z mechanizmem drukującym, a nawet i wielkość gabarytów. Zgoda. Ale co z pozostałymi kwestiami, takimi jak choćby…wyświetlacz? Czy z punktu widzenia prowadzonej działalności handlowej ma on w ogóle znaczenie?

Warto się nad tym zastanowić. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że wyświetlacz nie okazałby się dla nas jednym z tych elementów, na które należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. A jednak, dzisiejsze technologie sprzedaży potrafią oferować innowacyjne i atrakcyjne rozwiązania, które czynią z tego komponentu atut przynoszący wiele różnych korzyści. Wystarczy zresztą przywołać 2 konkretne modele: Elzab D10 i Novitus HD E.

Kliknięcie zastąp dotknięciem, czyli „smartfon wśród drukarek fiskalnych”

Jedno można powiedzieć na pewno: firma Elzab zaproponowała rozwiązanie, które przełamało dotychczasowe standardy obsługi współczesnych technologii sprzedaży. Pierwszym sprawdzianem dla tej innowacji było zastosowanie jej w kasie fiskalnej K10. Efekt? Strzał w dziesiątkę – nowoczesna opcja okazała się bardzo przyjazna w użyciu. Nic więc dziwnego, że wkrótce powstała „bliźniacza siostra”, czyli drukarka D10, dysponująca tym samym wariantem technologicznym.

O czym mowa? O panelu dotykowym, stanowiącym skuteczne połączenie obszernego wyświetlacza z praktyczną w obsłudze klawiaturą. Ten krok firmy Elzab sprawił, że zarówno kasa, jak i drukarka, nazywane były „fiskalnymi smartfonami”. I porównanie to jest całkiem trafne, gdyż sposób funkcjonowania tych modeli bardzo przypomina działanie urządzeń mobilnych, z których tak często i chętnie dziś korzystamy. Na pewno tego typu inspiracje, dążące do integralności współczesnych technologii użytkowych, sprawiają, że technologie te z miejsca stają się jeszcze bardziej „oswojone”, znane nam i użytkowane bez konieczności zagłębiania się w instrukcje obsługi.

Co konkretnie ma do zaoferowania przedsiębiorcy panel dotykowy w D10? Po pierwsze, to wysokiej jakości, duży, kolorowy ekran TFT (4,3”), pracujący w rozdzielczości 272 x 460 piksele. W rezultacie, zapewnia doskonałą widoczność interfejsu i wyświetlających się komunikatów w każdych warunkach oświetleniowych – zarówno w bardziej zaciemnionym pomieszczeniu, jak i przy ostrym nasłonecznieniu. Dodatkowo, wyświetlacz pozwala na emitowanie kodów QR. Jeśli zaś chodzi o panel sterowania, to liczba i rozmiar przycisków zmieniają się kontekstowo. Ekran świetnie reaguje na dotyk, nawet podczas pracy w rękawicach zimowych – co nie oznacza, że charakteryzuje się wyjątkową wrażliwością konstrukcji. Wręcz przeciwnie, model marki Elzab znany jest też ze swej solidnej konstrukcji i wytrzymałości: wyświetlacz wykazuje odporność na zarysowania i wilgoć.

Przebieg transakcji – nie tylko sprawny, ale i atrakcyjny

Powyższy przykład dowodził, że technologia wyświetlacza może także decydować o sprawności sprzedaży, a już na pewno o komforcie korzystania z urządzenia fiskalnego. Ale to nie wszystko. Ten element jest w stanie też mieć istotny wkład w atrakcyjność świadczonych usług. I tu przechodzimy do nowoczesnej drukarki od firmy Novitus.

Model HD E, ogólnie rzecz biorąc, to rozwiązanie dla naprawdę wymagających przedsiębiorców. Nie straszne są mu rozbudowane firmy o bogatym asortymencie i dużym natężeniu ruchu. Wystarczy tylko przytoczyć kilka liczb, związanych z parametrami: urządzenie jest w stanie obsłużyć bazę towarową rzędu aż 1 000 000 PLU, a jego prędkość wydruku wynosi 47 linii na sekundę. Dodać można, że HD E dysponuje opcją zapisu elektronicznej kopii paragonów oraz licznymi portami komunikacyjnymi, w tym USB, RS-232 i LAN. Łatwo się więc domyślić, że również kwestia wyświetlacza w tym modelu musi świadczyć o wysokim poziomie technologicznym.

I tak też jest. Drukarka marki Novitus posiada duży, wysokiej jakości, kolorowy ekran TFT (4,3”), funkcjonujący w rozdzielczości 272 x 480 pikseli. Zatem, to oczywiste, że zapewnia on świetną widoczność menu i wszystkich pojawiających się komunikatów, bez względu na oświetlenie w miejscu, w jakim urządzenie się znajduje. Co więcej? Wyświetla pozawala nie tylko na zmianę „skórki” i dopasowania jej do własnych preferencji, konkretnego stanowiska pracy lub aranżacji wnętrza firmy. Dodatkowo, pozwala emitować filmy reklamowe, które – oprócz podwyższenia prestiżu przedsiębiorstwa oraz podkreślenia jego wizualnych walorów – staną się skutecznym narzędziem promującym działalność handlową. Na zakończenie warto wspomnieć, że wyświetlacz dostępny jest w 2 wariantach konstrukcyjnych: jako wbudowany w drukarkę fiskalną (i obrotowy) lub wolnostojący. Dzięki temu użytkownik może dostosować urządzenie do warunków konkretnego stanowiska obsługi klientów.

 

Jak widać, nie tylko dane funkcje i właściwości, ale i konkretne elementy urządzeń fiskalnych mogą okazać się technologicznym powiewem świeżości, atutem wpływającym na efektywność sprzedaży oraz komfort obsługi klientów. Co sądzicie o powyższych rozwiązaniach? A może macie własne przykłady takich elementów?

Jedna myśl w temacie “Moc wyświetlacza w drukarkach fiskalnych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *