Skaner kodów inny niż wszystkie – Datalogic Heron HD3100

Skaner kodów kreskowych Datalogic Heron HD3100

Wiele punktów handlowych potrzebuje nie tylko kas lub drukarek fiskalnych, ale także wsparcia ze strony urządzeń peryferyjnych – nierzadko bardzo konkretnych. Dlatego różnorodność technologii wspomagających sprzedaż to dziś stan naturalny. I choć dominują w nich pewne standardy, to jednak istnieją modele, które potrafią zaskoczyć współczesnych użytkowników swoimi rozwiązaniami. Przykład? Heron HD3100.

Sprzedaż towarów i usług (a zwłaszcza towarów) często nie kończy się na wprowadzeniu odpowiednich danych do urządzenia rejestrującego i wystawieniu paragonu. Aby transakcja przebiegła sprawnie – albo wręcz prawidłowo – trzeba nieraz wykonać dodatkowe czynności, takie jak zważenie wybranych produktów, pozyskanie potrzebnych informacji z kodów kreskowych czy też przyjęcie płatności kartą. I wtedy głos należy do urządzeń peryferyjnych, które względem kas i drukarek fiskalnych wcale nie pozostają w tyle, jeśli chodzi o rozwój technologiczny. Najlepszym dowodem na to jest czytnik kodów marki Datalogic.

Skaner kodów kreskowych – czemu służy, gdzie występuje, jakie posiada możliwości

Jest to urządzenie wykorzystywane wszędzie tam, gdzie sprzedaż towarów lub świadczenie usług wymaga pozyskiwania danych z kodów kreskowych, umieszczonych na produktach, etykietach lub dokumentach. Mogą to być sklepy reprezentujące różne branże, supermarkety oraz hurtownie, ale także teatry, kina, biblioteki, placówki poczty itp.

We wszystkich powyższych miejscach przyda się ten rodzaj urządzenia – co nie zmienia faktu, że każda z wymienionych działalności ma swoją specyfikę, przekładającą się na konkretne wymagania. Dlatego producenci technologii sprzedaży, w tym czytników kodów, aby spełnić oczekiwania różnych przedsiębiorców, tworzą coraz to nowsze modele, odmienne pod względem wariantów konstrukcyjnych, parametrów użytkowych i oferowanych funkcji.

W rezultacie, jedne skanery są nieduże i działają bezprzewodowo, natomiast inne zabudowuje się tak, by tworzyły integralną część boksu kasowego. Jedne pozyskują dane przy użyciu diod LED, inne – za pomocą laserowej wiązki. Mogą być obsługiwane ręcznie, za pomocą klawisza wyzwalającego, albo odwrotnie – reagujące już na samo zbliżenie kodu. Osobną kwestią pozostaje trwałość i wielkość skanera oraz różnorodność sposobów komunikowania prawidłowo odczytanych informacji.

Jednakże, mimo wielu rozwiązań, istnieją modele, które wyróżniają się w dotąd niespotykany sposób. Pokazują, że tego typu urządzenia wciąż mogą jeszcze niejednym zaskoczyć…

Datalogic Heron HD3100 – ergonomiczny, wielofunkcyjny i…elegancki

Gdy mówi się o zakupie danej technologii handlowej, jej wygląd nadal postrzegany jest jako jedna z ostatnich kwestii, którymi należy się kierować. Niemniej, praktyka pokazuje, że wrażenia wizualne potrafią mieć duży wpływ na efektywność sprzedaży. W końcu – nie oszukujmy się – pomimo wielu istotniejszych aspektów, pierwsze wrażenie wciąż się bardzo liczy. To przekonanie sprawia, że powstają kolejne urządzenia rejestrujące, o nowoczesnych, oryginalnych designach.

No dobrze – kasy i drukarki fiskalne, w porządku. Ale czy ma to jeszcze jakiekolwiek znaczenie w przypadku elementów peryferyjnych? Cóż, sukces często mierzony jest dbałością o detale, jako że „diabeł tkwi w szczegółach”. Tak czy inaczej, czytnik kodów kreskowych marki Datalogic jest jednym z najciekawszych przykładów, jeśli chodzi o estetykę technologii sprzedaży.

Heron HD3100 to z pewnością skaner o innowacyjnym wyglądzie. Urządzenie posiada niedużą, lekką i niezwykle poręczną konstrukcję. A przy tym oryginalną, futurystyczną sylwetkę, występującą w 2 atrakcyjnych szatach graficznych: czarnej oraz białej. Atrakcyjność designu potęguje również obecność bocznego i górnego podświetlenia, którego kolor jesteśmy w stanie dopasować do naszych upodobań czy też wyglądu stanowiska pracy bądź wystroju wnętrza firmy. Ponadto, możemy wybrać typ sygnału dźwiękowego, informującego o prawidłowym odczytaniu danych z kodu kreskowego. Co prawda, to rozwiązanie nie należy do cech ściśle wizualnych, niemniej oddziałuje na zmysły, a zatem i na ogólne wrażenia estetyczne klientów, którzy stykają się z tym urządzeniem.

Konstrukcja modelu marki Datalogic to zresztą nie tylko wyjątkowy popis wzornictwa. Solidna obudowa urządzenia została wykonana precyzyjnie i z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Dlatego też odznacza się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, spowodowane upadkami z wysokości 1,5 m. Jednym słowem, Heron HD3100 zaskakuje również udanym połączeniem atutów, które, zdawałoby się, wymagałyby rezygnacji z jednego rozwiązania na rzecz drugiego.

Prócz solidnej i eleganckiej budowy, czytnik oferuje też inne, atrakcyjne opcje. Przede wszystkim, wbudowany multi-interfejs ułatwia zastosowanie modelu marki Datalogic w systemie sprzedaży. Możemy sami zdecydować, czy wykorzystamy port USB, RS-232, czy też złącze klawiaturowe do komunikacji skanera z komputerem, kasą fiskalną lub terminalem komputerowym. Ponadto, Heron HD3100 funkcjonuje w 2 trybach: stacjonarnym i automatycznym (na podstawce) oraz ręcznym, polegającym na użyciu przycisku wyzwalającego. Urządzenie czyta różnego rodzaju kody 1D w odległości od 5 do 60 cm, a także informuje o prawidłowym pozyskaniu danych przy użyciu komunikatu dźwiękowego i sygnału świetlnego, pojawiającego się na skanowanej powierzchni (technologia Green Spot).

 

Jeśli jesteście zainteresowani tym czytnikiem kodów kreskowych, na stronie o modelu Datalogic Heron HD3100 znajdziecie szczegółowe informacje, które my postanowiliśmy już pominąć. Ciekawi nas za to Wasz stosunek do wyglądu technologii sprzedaży – ma znaczenie, czy też nie? Komentujcie śmiało!

Jedna myśl w temacie “Skaner kodów inny niż wszystkie – Datalogic Heron HD3100”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *