Drukarka Posnet Thermal XL w nowej odsłonie

Nowa wersja drukarki Thermal XL

Drukarki fiskalne z serii Posnet Thermal zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem polskich podatników. Natomiast jednym z najpopularniejszych urządzeń z tej rodziny produktów był model Thermal XL. Teraz ta kompaktowa drukarka z wydajnymi podzespołami pojawiła się w odświeżonej odsłonie. Co się zmieniło w przypadku modelu Thermal XL 2 oraz jak wpływa to na codzienną obsługę urządzenia? Zapraszamy do lektury ?

Dotychczasowe rozwiązania w drukarce Posnet

Popularność drukarki fiskalnej Thermal XL nie wzięła się z niczego. Jest to bowiem kompaktowe urządzenie rejestrujące, które zostało wyposażone w wydajne podzespoły oraz przydatne funkcjonalności. Ten model nie tylko błyskawicznie wystawia paragony fiskalne czy faktury VAT, wykorzystując do tego rolkę papieru termicznego o maksymalnej długości 100 metrów. Posnet Thermal XL odznacza się również płynną współpracą z różnymi komputerami (POS, stacjonarnymi, laptopami) oraz popularnymi programami do zarządzania handlem i magazynem. Ponadto, drukarka posiada moduł elektronicznej kopii paragonów, więc jej użytkowanie zdecydowanie ułatwia archiwizowanie ważnych dokumentów firmowych. W takim przypadku dane są automatycznie zapisywane na karcie pamięci, a nie na dodatkowej rolce papieru.

Warto też zaznaczyć, że niewątpliwym atutem Thermal XL jest możliwość dostosowania konstrukcji do stanowiska kasowego. Ta drukarka rejestrująca występuje w kilku wariantach konstrukcyjnych, różniących się montażem wyświetlacza. Do wyboru jest m.in. ekran podwieszany, który można przymocować np. na monitorze komputera. Co więcej, urządzenie zapewnia umieszczanie różnych treści na paragonach oraz dokumentach niefiskalnych, np. kodów kreskowych 2D.

Nowości w modelu Thermal XL 2

W drukarce rejestrującej Thermal XL 2 doszło do kilku zmian. Czy są to istotne modyfikacje parametrów i funkcjonalności? Wszystko zależy od punktu widzenia i oczekiwań przyszłych użytkowników tego modelu ? Na uwagę na pewno zasługuje fakt, że teraz drukarka Posnet oferuje obsługę szerszych rolek papieru termicznego – do 80 mm. To z kolei przekłada się np. na możliwość stosowania dłuższych nazw na paragonach fiskalnych – nawet do 56 znaków.

Druga istotna zmiana jest związana z wyświetlaczem urządzenia. Podobnie jak dotychczasowy model, Thermal XL 2 występuje w kilku wersjach konstrukcyjnych. Można go więc bez problemu dostosować do stanowiska obsługi klientów w firmie. Tutaj jednak do dyspozycji przedsiębiorcy jest znacznie większy ekran klienta/kasjera. Może on bowiem wyświetlać komunikaty o maksymalnej długości 4 linii (w każdej do 20 znaków).

Co ciekawe, teraz atutem popularnego urządzenia Posnet jest również opcja formatowania czcionek. Jak łatwo zgadnąć, pozwala to na stworzenie różnych wzorów wydruku, dostosowanych do bieżących potrzeb czy rodzaju wystawianych dokumentów. Oprócz tego, model Thermal XL 2 może działać zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej. A to z kolei stwarza opcję jeszcze skuteczniejszego dopasowania drukarki fiskalnej Posnet do warunków pracy.

Jedna myśl w temacie “Drukarka Posnet Thermal XL w nowej odsłonie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *