Kasy i drukarki w sklepie internetowym

drukarka fiskalna Emar Tempo 3 i kasa fiskalna Novitus Nano E

Zakupy w sieci cieszą się coraz większym uznaniem. I nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli możemy nabyć interesujące nas produkty, siedząc w domu przed komputerem oraz oszczędzając na tym czas, energię, a nawet pieniądze – opcja ta wydaje się wystarczająco kusząca. Warto jednak mieć na względzie, że specyfika poszczególnych rodzajów technologii może mieć istotny wpływ na charakter zawieranej, internetowej transakcji. Tak właśnie jest w przypadku kas i drukarek fiskalnych.

Zakupy w sieci – co mają do zaoferowania?

Dostęp do internetu w przypadku zakupów niesie za sobą wiele korzyści. Możemy najpierw zgłębić daną dziedzinę, by potem kupić dokładnie to, o co nam chodzi. Usługi sklepu internetowego oszczędzają czas i energię, które poświęcilibyśmy na wizyty w punktach stacjonarnych. Co więcej, zakupy w sieci stają się coraz bezpieczniejsze i korzystniejsze dla klientów, Ci zaś mogą też skorzystać z wielu różnych sposobów dostawy (poczta, paczkomaty, przesyłka kurierska). W ten oto sposób możemy nabyć artykuły z dowolnego miejsca świata i otrzymać je, siedząc wygodnie przed komputerem.

Gdy korzyści przechodzą w komplikacje…

Sprzedaż w przestrzeni wirtualnej dotyczy również technologii sprzedaży. Ale nie oznacza to, że okoliczności zakupu kasy czy drukarki są identyczne, co w przypadku innych tego typu transakcji. Dlaczego?

Zanim zaczniemy korzystać z urządzenia fiskalnego, musimy najpierw przejść złożoną procedurę instalacyjną. Wybrany przez nas model musi zostać wprowadzony w tryb fiskalny – w odpowiednim terminie, przez uprawnionego serwisanta. Ponadto, zgodnie z prawem, każda kasa i drukarka musi przechodzić przegląd techniczny, nie rzadziej niż co 2 lata. A bez względu na to, czy mówimy o nagłej awarii, czy cyklicznej kontroli serwisowej – brak urządzenia fiskalnego zmusza nas do zatrzymania sprzedaży.

Wyobraźmy sobie teraz, że zakupiony przez nas model dociera do nas z firmy położonej setki kilometrów od naszego przedsiębiorstwa. Dodajmy, firmy, która najczęściej też wtedy odpowiada za opiekę serwisową tego urządzenia. Długa droga do pokonania zwiększa również dystans czasowy. Ten zaś może narazić nas na przekroczenie terminów, złamanie przepisów, straty finansowe. Krótko mówiąc – atrybuty sprzedaży internetowej, odbierane wcześniej jako same plusy, w takiej sytuacji mogą kosztować nas więcej czasu, pieniędzy i stresu.

Nie rezygnuj ze sklepu internetowego!

Czy to oznacza, że lepiej w tym przypadku zrezygnować z zakupów w sieci? Absolutnie nie! Wystarczy po prostu zwrócić uwagę na to, czy urządzenie, które chcemy nabyć, pochodzi z firmy znajdującej się niedaleko nas. Jeśli tak, pozostaje nam tylko skorzystać z dobrodziejstw sklepu internetowego: zapoznania się z pełną ofertą dealera technologii sprzedaży, przejrzenia opinii innych przedsiębiorców, możliwości porównania wszystkich parametrów interesujących nas produktów. Zawsze jednak pozostaje opcja kontaktu z ekspertem i rozwiązania ostatnich wątpliwości – drogą telefoniczną, mailową bądź za pośrednictwem chatu online.

Jedna myśl w temacie “Kasy i drukarki w sklepie internetowym”

  1. co tu dużo mówić… sama prawda… mam znajomego, który się na to naciął i wydaje mi się, że był zmuszony zmienić firmę serwisującą. ale to ponoć dużo zawerencji z tym jest, jednak też polecałbym przykładać wagę do tego, skąd pochodzi kupowana kasa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *