Terminale płatnicze będą się miały coraz lepiej!

Terminale do płacenia kartą

Stwierdzenie zawarte w tytule tekstu może nadal dla wielu osób brzmieć jako dość śmiałe. Bo chociaż widok wspomnianych terminali w punktach handlowo-usługowych od jakiegoś czasu nie jest niczym nowym, to jednak wciąż sporo przedsiębiorstw jeszcze nie zdecydowało się na akceptowanie płatności elektronicznych. Niemniej, istnieje dużo prawdopodobieństwo, że wkrótce ten stan się zmieni. Dlaczego? Oto kilka powodów.

Ponieważ to uniwersalne urządzenie, pełne atutów

Różne urządzenia peryferyjne odpowiadają za precyzyjną realizację poszczególnych zadań biznesowych. I choć znajdują zastosowanie w wielu branżach i działalnościach – mają swoje określone zadania, przez co w jednych przedsiębiorstwach okażą się bardziej pożądane, niż w innych. Tymczasem terminal płatniczy to urządzenie związane z finalizacją transakcji. W związku z tym, siłą rzeczy ma jeszcze bardziej uniwersalny charakter, a co za tym idzie – może stać się obiektem szerszego zainteresowania. I nie tylko dlatego. Za co jeszcze ceni się dzisiejsze terminale płatnicze? Przede wszystkim za fakt, że pozwalają na szybkie i wygodne dokonanie płatności. W dodatku bez potrzeby posiadania gotówki. Ten sposób zapewnia komfort zarówno klientowi, jak i sprzedawcy, a ponadto – trzeba zaznaczyć, że jest to odpowiednio zabezpieczona forma uiszczania należnej kwoty.

Ponieważ nie jest to obojętne klientom… ani konkurencji

Niniejszy powód w zasadzie jasno wynika z wyżej opisanego. Skoro terminale płatnicze gwarantują szybkie, proste, wygodne oraz bezpieczne finalizowanie transakcji w duchu współczesnych rozwiązań technologicznych  – naturalne jest, że nabywcy coraz częściej i chętniej korzystają z takiej opcji. Wręcz przyzwyczajają się do niej i zaczają się jej domagać, bowiem tego typu możliwości zaczynają świadczyć o standardach dzisiejszych, sprawnie działających przedsiębiorstw. Jeśli więc nie damy takiej szansy klientowi, ten zwyczajnie… może pójść do konkurencji, która lepiej rozumie dzisiejsze potrzeby i oczekiwania konsumentów. Zatem obecność technologii, jaką jest terminal płatniczy, może mieć realne przełożenie na wyniki pracy firmy.

Ponieważ sprzyjają temu zmiany w branży fiskalnej

Coraz więcej się mówi o pracach Ministerstwa Finansów i Rozwoju nad regulacjami prawnymi, które pozwolą w sposób generalny unowocześnić obrót gospodarczy. Mowa o systemie fiskalizacji online – zaawansowanym rozwiązaniu teleinformatycznym, umożliwiającym komunikację internetową wszystkich, stosowanych w przedsiębiorstwach urządzeń rejestrujących z serwerami MF. Tą drogą będą automatycznie przesyłane wszelkie dane o prowadzonej ewidencji obrotu. Ze wspomnianym systemem będą współpracowały technologie nowego typu – kasy online – z których w przyszłości będą musieli korzystać wszyscy podatnicy, których obejmie obowiązek korzystania z urządzeń fiskalnych. Ale komunikacja z serwerami Ministerstwa Finansów to nie wszystko. Kasy online standardowo będą też pozwalały na emitowanie elektronicznych paragonów dla klientów oraz – na współpracę z terminalami płatniczymi. Zatem generalne zmiany w branży fiskalnej zmierzają w kierunku popularyzacji transakcji bezgotówkowych, co z pewnością będzie miało swoje odbicie w pracy poszczególnych przedsiębiorstw handlowo-usługowych.

Ponieważ wprowadzane są dodatkowe udogodnienia

Mimo powyższych, raczej dość przekonujących argumentów, przemawiających za korzystaniem z terminali płatniczych podczas prowadzenia działalności handlowej lub usługowej – wielu przedsiębiorców nadal nie decyduje się na akceptowanie płatności elektronicznych. Często wynika to z kosztów, jakie wiążą się z użytkowaniem tego typu technologii. Dlatego też powstał program wsparcia Polska Bezgotówkowa, który oferuje mniejszym przedsiębiorstwom korzystne warunki, na których mogą one stosować opisywane urządzenia. Spełniając odpowiednie kryteria, są w stanie za darmo wdrożyć terminale płatnicze w swojej firmie. Ponadto, program ten pozwala również uniknąć kosztów użytkowania tych technologii przez 12 miesięcy. Akcja Polska Bezgotówkowa, w której bierze udział szereg podmiotów, jak Ministerstwo Rozwoju, Związek Banków Polskich czy różni agenci rozliczeniowi, z pewnością stanie się kolejnym czynnikiem popularyzującym terminale płatnicze w polskich działalnościach gospodarczych.

Jedna myśl w temacie “Terminale płatnicze będą się miały coraz lepiej!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *